Mus rasite
10 skurdžiausių pasaulio šalių
Skurdžiausios šalys pasaulyje @būvis.lt iliustracija

Ekonomika

10 skurdžiausių pasaulio šalių

Kalbamės apie tai, kokia ji yra – skurdžiausia šalis pasaulyje ir kokios yra tokios padėties priežastys.

Skurdo problema – tai globali žmonijos problema. Šiandien kalbėsime ne apie vieną, o apie dešimt skurdžiausių pasaulio šalių, kuriose gyventi sunkiausia. Kokia ji – skurdžiausia šalis pasaulyje?

Dauguma neturtingų šalių yra Afrikoje. Skurdžiausių pasaulio šalių sąrašą sydarytas pagal bendrąsias nacionalines pajamas vienam gyventojui.

Burundi

  • Gyventojų skaičius: 12,55 mln. žmonių.
  • Vieta: Rytų Afrika.
Burundis skurdžiausia šalis

Burundžio vaizdai

Skurdžiausia šalis pasaulyje yra Burundis. Tai taip pat viena iš mažiausiai išsivysčiusių šalių pasaulyje. Burundis ribojasi su tokiomis šalimis kaip Ruanda, Kongas ir Tanzanija. Burundis neturi prieigos prie jūros. Čia daugiau nei 60% gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos, o vidutinė gyvenimo trukmė neviršija 40 metų.

Tarp pagrindinių šios situacijos priežasčių – didelis įvairių infekcinių ligų paplitimas, prastai išvystyta sveikatos priežiūra, taip pat etniniai konfliktai. Burundžio bendrosios nacionalinės pajamos vienam gyventojui yra 270 USD, o tai yra mažiausios tarp skurdžiausių šalių.

Tačiau pragyvenimo lygiu Burundis nedaug atsilieka nuo likusių mūsų sąraše esančių neturtingų šalių.

Pietų Sudanas

  • Gyventojų skaičius: 11,5 mln. žmonių.
  • Vieta: Šiaurės centrinė Afrika.
Pietų Sudano vaizdai

Pietų Sudano vaizdai

Pietų Sudanas ribojasi su Etiopija, Kenija, Uganda, Kongo Demokratine Respublika, Centrinės Afrikos Respublika ir Sudanu. Tarp pagrindinių žemo gyvenimo lygio priežasčių yra ginkluotas konfliktas tarp Pietų ir Šiaurės Sudano, maisto krizė ir aukštas korupcijos lygis. Tiksliau sakant, Pietų Sudanas yra viena iš penkių labiausiai korumpuotų šalių pasaulyje.

Centrinės Afrikos Respublika

  • Gyventojų skaičius: 5,457 mln. žmonių.
  • Vieta: Centrinė Afrika.
Centrinės Afrikos Respublikos vaizdai

Centrinės Afrikos Respublikos vaizdai

Centrinės Afrikos Respublika jau keletą metų buvo laikoma viena alkaniausių šalių pasaulyje. Tai taip pat viena iš rečiausiai apgyvendintų ir skurdžiausių Afrikos šalių. Centrinės Afrikos Respublika ribojasi su Sudanu, Kongo Demokratine Respublika, Kamerūnu ir Čadu.

Tarp pagrindinių šalies skurdo priežasčių ekspertai įvardija: kolonijinę praeitį, vidinius religinius konfliktus, žemą raštingumo lygį. Šios šalies žmonėms vis dar labai reikia pagalbos, daugelis jų sunkiai išgyvena. Nuo 2018 metų iš šalies kasmet išvyksta apie 1 mln. gyventojų.

Somalis

  • Gyventojų skaičius: 17,07 mln. žmonių.
  • Vieta: Rytų Afrika.
Somalio vaizdai

Somalio vaizdai

Somalis yra šalis, besiribojanti su Etiopija, Kenija ir Džibučiu, taip pat turi jūrų sieną su Jemenu. Rytinėje pusėje Somalį skalauja Indijos vandenynas, o šiaurinėje – Bab el Mandebo sąsiauris. Šalies skurdas siejamas su politiniu nestabilumu, didele infliacija, nepatikimumu investuotojams.

Šalies padėtį daugeliu atžvilgių blogina ir galimas sausros pavojus. Čia, kaip ir daugelyje kitų Afrikos šalių, žmonės dažnai kenčia nuo sanitarinių sąlygų, vandens ir maisto atsargų trūkumo.

Kongo Demokratinė Respublika

  • Gyventojų skaičius: 95,89 mln. žmonių.
  • Vieta: Centrinė Afrika.
Kongo Demokratinė Respublika

Kongo Demokratinės Respublikos gamta

Kongo Demokratinėje Respublikoje gausu derlingų žemių, mineralų ir tauriųjų metalų. Apie 64% gyventojų čia gyvena iš mažiau nei dviejų dolerių per dieną.

Šalis turi didelį potencialą dėl turimų išteklių, tačiau su kariniu-politiniu nestabilumu susiję klausimai neleidžia šaliai plėtoti potencialios ekonominės galios.

Mozambikas

  • Gyventojų skaičius: 32,08 mln. žmonių.
  • Vieta: Pietų Afrika.
Mozambiko vaizdai

Mozambiko vaizdai

Mozambikas skalaujamas Indijos vandenyno vandenų, o šalies pakrantės ilgis siekia 2,5 tūkst. Mozambikas yra žinomas dėl savo mangrovių miškų ir koralų salų. Daugybė gražių senovinių salynų ir rifų kasmet į šią šalį pritraukia daugiau nei 350 tūkstančių turistų.

Nepaisant daugybės išteklių, dauguma Mozambiko gyventojų savo gyvenimą praleidžia skurde. Čia vis dar yra politinis nestabilumas ir didelis korupcijos lygis. Nuo 2011 m. balandžio užsitęsusios kovos padarė šalį nepatikima investuotojams.

Islamo sukilėlių grupuotės nuo 2017 metų atakavo turtingą dujomis šalies šiaurę, žuvo apie 4 tūkst. žmonių, o 800 tūkst. buvo priversti palikti savo namus. Be to, dėl atšiaurių oro sąlygų, potvynių ir derliaus nutrūkimo dažnai trūksta maisto atsargų.

Nigeris

  • Gyventojų skaičius: 25,25 mln. žmonių.
  • Vieta: Vakarų Afrika.
Nigerio gyvenvietės

Nigerio gyvenvietės

Nigerio Respublika neturi prieigos prie jūros. Klimato kaita sukėlė keletą didelių žemės ūkio krizių, dėl kurių šalies gyventojai patiria maisto trūkumą.

Šalyje beveik 50% gyventojų jau daugiau nei 10 metų gyvena didelio skurdo sąlygomis. Būtinų sanitarinių sąlygų ir prieigos prie švaraus vandens trūkumas taip pat rodo apgailėtiną šalies padėtį.

Malavis

  • Gyventojų skaičius: 19,89 mln. žmonių.
  • Vieta: Pietryčių Afrika.
Malavio vaizdai

Malavio vaizdai

Malavis yra šalis su ekstremaliomis oro sąlygomis. Pagrindinė žaliava, kuri yra šalies ekonominė stiprybė, yra tabakas. Šalyje aukštas infliacijos lygis, taip pat apskritai nestabili finansinė padėtis.

Malavis yra šalis, neturinti jūros. Jos topografiją sudaro plynaukštės, kurias pjauna Didžiojo plyšio slėnis. Ten taip pat yra didžiulis Malavio ežeras. Ši graži, bet labai neturtinga šalis kenčia nuo tų pačių problemų, kaip ir dauguma kitų Afrikos šalių.

Liberija

  • Gyventojų skaičius: 5,193 mln. žmonių.
  • Vieta: Vakarų Afrika.
Liberijos vaizdai

Liberijos vaizdai

Šioje šalyje daugiau nei pusė žmonių gyvena žemiau skurdo ribos. Tuo pačiu metu trečdalis vaikų kenčia nuo netinkamos mitybos. Apie 42% šios šalies gyventojų neturi prieigos prie švaraus vandens. Tai dar viena skurdžiausių šalių pasaulyje.

Čadas

  • Gyventojų skaičius: 17,18 mln. žmonių.
  • Vieta: Centrinė Afrika.
Čadas

Čado vaizdai

Čadas yra dar viena Afrikos šalis, kenčianti dėl politinio nestabilumo, sausros, geografinio atokumo ir apskritai infrastruktūros trūkumo. Apie 85 % gyventojų priklauso nuo žemės ūkio, įskaitant gyvulininkystę. Nepaisant turtingų gamtos išteklių, Čadui sunkiai sekasi pagerinti šalies ekonominę padėtį.

Dauguma Čado, kaip ir daugelio kitų Afrikos šalių gyventojų yra jaunesni nei 25 metų žmonės. Tokių gyventojų šioje šalyje yra apie 67,2 proc. Švietimo sistema čia taip pat menkai išvystyta: bendras šalies gyventojų raštingumo lygis 2018 metais siekė apie 22,3 proc.

Skaityti toliau

Darbo bitė, užsispyręs, mažų žingsnelių ir taiklaus šūvio šalininkas, bet dažniausiai man niekas nepavyksta. Agresyvus optimistas. Draugijoje kelių rūpesčių. Senatvėje tikriausiai rašysiu prisiminimus. Visi jie bus išgalvoti nuo A iki Z.

Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų