Mus rasite
Kaip prižiūrėti fuksiją?
Fuksijos priežiūra @būvis.lt nuotrauka

Sodas ir daržas

Kaip prižiūrėti fuksiją?

Fuksija yra dekoratyvinis augalas, kuris priklauso nakvišinių šeimai. Ji paprastai turi ryškiai rožinio, raudono ar mėlynos spalvos gėles kurios yra populiarios, nes pakankamai atsparios ir lengvai priežiūrimos.

Fuksijos gali būti vienmečiai ar daugiamečiai augalai, kurie žydi nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Tai yra gražūs ir išskirtinai žydintys augalai, kurie gali papuošti bet kurią patalpą savo ryškiomis spalvomis ir išskirtiniais žiedais.

Priežastys, kodėl verta auginti fuksijas

Fuksijos yra lengvai prižiūrimi augalai, kuriems reikia nedaug priežiūros. Pakanka tinkamai laistyti ir tręšti, o augalas ilgai džiugins savininką savo žydėjimu.

Fuksijos turi ilgą žydėjimo sezoną – nuo pavasario iki vėlyvo rudens. Tai reiškia, kad galėsite mėgautis jų grožiu ir spalvomis ilgą laiką.

Baltai žydinti fuksija

Baltai žydinti fuksija @būvis.lt nuotrauka

Fuksijos yra gausiai žydinčios ir gali turėti labai įvairių spalvų žiedus – nuo baltos iki raudonos ir violetinės. Tai suteikia galimybę sukurti įvairias gėlių kompozicijas.

Fuksijos gali būti lengvai dauginamos sėklomis, todėl galėsite dauginti savo mėgstamus augalus ir dalintis jais su draugais ir šeimos nariais.

Fuksijos yra puikus pasirinkimas tiek viduje, tiek lauke – galite auginti jas vazonuose savo namuose ar sode. Taip pat jos yra puikus pasirinkimas terasai, verandai ar balkonui.

Aptarkime populiariausias veisles:

  1. Alfred de Groot – veislė, lengvai prisitaikanti prie augimo sąlygų, lapai žali, kiaušiniški su dantytu kraštu, žiedai su švelniai rausva taurele ir rausvai violetiniu vainikėliu;
  2. Annabel – ploni ūgliai, nusvirę, žali lapai, lancetiški su aštriu galu ir dantytu kraštu, dideli, dvigubi žiedai, su baltu sijonėliu ir šviesiai rausvais taurėlapiais, tamsiai rožiniai kuokeliai;
  3. Ballerina – dideli dvigubi žiedai su raudonais taurėlapiais ir sodriu šviesiai rausvu vainikėliu, tamsiai rožiniais kuokeliais;
  4. Cecilė – stipriai šakota, tankiais dvigubais žiedais šviesiai su raudonais taurėlapiais ir melsvai alyviniais banguotais žiedlapiais;
  5. Clara – dideli, dvigubi žiedai, su baltais taurėlapiais ir vyšniniu sijonu šviesiais potėpiais, rausvais kuokeliais;
  6. Marinka – žiedai paprasti, vidutinio dydžio, aviečių atspalvio, žydi ilgai ir labai gausiai;
  7. Millenium – dideli, dvigubi žiedai, su purpuriškai raudonais taurėlapiais ir tamsiai violetiniu, beveik juodu, apvaliu vainikėliu;
  8. Niedersachsen – žiedai yra yra dideli, dvigubi, su tamsiai rausvais taurėlapiais ir sniego baltumo sijonu.
Fuksija ant palangės

Fuksija ant palangės @būvis.lt nuotrauka

Kaip prižiūrėti fuksijas?

Fuksijos yra gana tinkamos universaliems dirvožemio mišiniams, kurių reakcijos aplinka yra šiek tiek rūgšti, tačiau norint pagerinti aeraciją, reikia pridėti medžio anglies, perlito, vermikulito gabalėlių, taip pat šiek tiek smėlio ir molio, kad išlaikytų drėgmę. Dirvą fuksijai galite paruošti patys, santykiu 2:3:1 sumaišę durpes, humusą arba derlingą žemę ir smėlį.

Fuksijai reikia ryškios šviesos, jos gali atlaikyti ir lengvą šešėlį. Geriausiai tinka langai į rytus arba vakarus. Arba galite pastatyti augalą porą metrų nuo pietinio lango, apsaugodami jį nuo tiesioginių saulės spindulių.

Oranžinė fuksija auganti vazone

Oranžinė fuksija auganti vazone @būvis.lt nuotrauka

Aktyvaus augimo ir žydėjimo laikotarpiu fuksijai palanki temperatūra yra nuo 18 iki 25 °C, optimali temperatūra – apie 20 °C. Aukštesnė nei 30 °C temperatūra yra per didelė. Žiemą, ramybės periodu, tinkamiausia temperatūra yra 5 – 10 °C, atsižvelgiant į atskirų veislių ir rūšių reikalavimus. Vėsioje patalpoje lapai gali nukristi, bet pavasarį išaugs nauji. Patalpa, kurioje auga fuksijos, turi būti reguliariai vėdinama, vengiant skersvėjų. Šiltuoju metų laiku galima apipurkšti kambario temperatūros vandeniu.

Ką dar svarbu žinoti?

Fuksijos tręšiamos nuo kovo vidurio iki rugsėjo kas 7–10 dienų. Kartkartėmis augalus pravartu Rugsėjo – spalio mėnesiais – 1 tręšimas per mėnesį, o vėliau tręšimo darbai sustabdomi iki pavasario. Persodinus į šviežią dirvą, fuksijos pradedamos tręšti maždaug po 30 dienų.

Kad fuksijos būtų vešlios ir gausiai žydėtų, jas reikia reguliariai genėti, ūglius nugnybti, nes žiedai atsiranda ant naujų ataugų. Pagrindinis genėjimas atliekamas ankstyvą pavasarį – kovo pradžioje arba rudenį, pasibaigus žydėjimui ir aktyviam augimui. Krūmai gali būti įvairių formų. Vegetacijos metu ūgliai trumpinami pagal poreikį, o plonos ir silpnos šakos pašalinamos.

Fuksijos persodinamos kasmet pavasarį, prieš prasidedant aktyviam augimui, per didelis vazonas netinka, jis turėtų būti tik šiek tiek didesnis nei ankstesnis – 2 – 4 cm skersmens.

Skaityti toliau
Spustelėkite norėdami komentuoti

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama
Reklama

Dienos populiariausi

Reklama
Reklama
Reklama
Į viršų