Stovyklautojui ar iškylautojui yra svarbu mokėti miške gerai orientuotis. Dažnai atsitinka, kad miške paklysta ir tie žmonės, kurie gerai tą vietą pažįsta.
Kada tenka eiti per nežinomas vietas, išsiaiškinkim:
Kokie pastovūs vietos daiktai yra toje apylinkėje
Pagal kuriuos būtų galima orientuotis, pav., miestelis, kur retkarčiais girdėti sirenų kaukimas, varpų skambinimas (tyliame ore sirenų ir varpų garsas girdėti iki 6—8 km.!), didesnieji keliai, upeliai, tiltai, lieptai, vienkiemiai, malūnai.
Kuria kryptimi pučia vėjas
Jei vėjo nėra, tai gal debesys kuria kryptimi slenka. Dieną padeda saulė, o naktį žvaigždės. Pagal mėnulį patikimas ir tikras orientavimasis yra tik pilnatyje. Mėnulis pilnatyje 18 val. yra rytuose, 24 val. — pietuose, 6 val. — vakaruose.
Lengvai galima orientuotis ir pagal žvaigždes

Šiaurės žvaigždė visados yra šiaurėje. Ją surasti galima iš Didžiųjų Grižulo ratų žvaigždyno. Per paskutiniasias dvi Grižulo ratų žvaigždes (iš vakaro jos yra žvaigždyno dešinėje) pravesti į viršų tiesią liniją ir prie jos pridėti tokį ilgį, kaip atstumas tarp tų žvaigždžių, padaugintas iš penkių. Taip rasim aiškią žvaigždę, kuri ir bus šiaurės žvaigždė. Dangaus kūnai keliauja apie ją, o ji beveik visuomet stovi vietoje. Aušrinė prieš pat saulės tekėjimą yra rytuose, o vakarinė, ką tik saulei nusileidus, yra vakaruose.
Geriausias ir tiksliausias būdas orientuotis yra žemėlapis
Surasti tam tikrą kryptį ir einant ją išlaikyti, patikimiausia priemonė yra kompasas. Kompaso magnetinės rodyklės juodasis galas visada rodo šiaurę. Skautas laikydamas kompasą horizontaliai, suka jį tol, kol rodyklės juodasis galas sustos ties raide N — šiaurė. Kitas pasaulio šalis rodys raidės, kurios yra kompaso dėžutės dugne. S — pietūs, O — rytai, W — vakarai, NO — šiaurės rytai ir t. t.