Kada tręšti šilauoges
Šilauogės yra gana reiklus augalas. Retas sodininkas gali pasigirti gausiu derliumi. Šilauogių priežiūra yra svarbi, nes joms reikia rūgščios aplinkos ir tinkamo tręšimo. Mūsų straipsnyje sužinosite, kada turėtų būti pirmasis šilauogių tręšimas 2024 m. pavasarį.
Norėdami padidinti derlių, pirmiausia turite labiau rūpintis šilauogių krūmais. Pavasarį pakaks kelių trešimų, kad rudenį šilauogių krūmai pamalonintų jus skaniomis uogomis.
Įprastų trąšų šilauogėms neužtenka, nes joms reikia rūgščių trąšų ar net dirvą rūgštinančių medžiagų. Pirmą kartą maitinti reikėtų kovo – balandžio pradžioje, kai išsiskleidžia pumpurai.
Galite naudoti azoto turinčių trąšų, reikalingų aktyviam augimui ir maistinių medžiagų kompensavimui, kurių krūmai žiemą negavo.
Antrasis tręšimas atliekamas šilauogėms pražydus – gegužę – birželio pradžioje. Antram maitinimui naudojami kalio ir magnio papildai, kurių reikia uogų saldumui. Paskutinis sodo šilauogių krūmų tręšimas atliekamas rudenį, nuskynus uogas. Tam naudojamos fosforo ir kalio trąšos.
Taigi šilauogės tręšiamos du kartus pavasarį – kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje ir gegužę.
Kuo tręšti šilauoges?
Pirmąjį tręšimą, kuris įvyks kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje, turėtumėte naudoti azoto turinčias trąšas. Tam geriausiai tinka amonio sulfatas arba nitroammophoska. Tokios trąšos parduodamos sodo parduotuvėse.
Prieš tręšiant šilauoges, krūmus reikia gerai palaistyti, o vėliau apibarstyti durpėmis ar kitu mulčiu (kankorėžiais, pjuvenomis ir pan.).
Antram tręšimui – pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje – naudokite kalio sulfatą ir magnio sulfatą. Šie mineralai padeda uogoms tapti saldžiomis ir didelėmis.
Maitinimas turėtų būti atliekamas šiltu oru, geriausia po lietaus, ryte arba vakare. Kitos mineralinės trąšos, kurias galite naudoti, yra karbamidas ir amonio nitratas.
Kuo negalima tręšti šilauogių?
Pelenais, išmatomis, mėšlu ar humusu. Tai tas atvėjis, kai organinės trąšos gali tik pakenkti augalui. Juk jie šarmina dirvą, o tai blokuoja rūgščią aplinką mėgstančių augalų augimą.
Svarbu! Vandenį sieros rūgštimi galite rūgštinti bet kuriuo sezono metu, o azotą ir ortofosforą galima naudoti atitinkamai sezono pradžioje ir pabaigoje.
Tai paaiškinama tuo, kad azotas skatina ūglių augimą ir gali būti naudojamas tik vegetacijos pradžioje. O ortofosforo rūgštyje esantis fosforas padės ūgliams sunokti ir šiek tiek „sendinti medieną”. To reikia tik rudenį.